LIVCON Facebook sayfası LIVCON Twitter sayfası LIVCON Youtube
Metin Çınaroğlu Holistic Workshop

Metin Çınaroğlu

Metin Çınaroğlu

9 kardeşli kalabalık bir ailede İstanbul'da doğdum büyüdüm. İmkansızlıklar, farkındalıksız seçimler ya da  diğer etkenler çocukken çok yaramaz ve başarısız dönemler geçirmeme neden oldu. Okulda, sosyal yaşamımda  tatminsizlik ve başarısızlık üstüne başarısızlık. Liseden atılmayayım diye annemin okul müdürüne yalvarışını hala hatırlarım. Liseyi okuyamayan bir kişi olarak ÖSS sınavını nasıl kazanayım diye deneyimlerim geleceğimdeki fırsatları etkilemeye başladığında kendimi Londra'da Mcdonals'da çalışırken buldum. Mcdonalds'ta tuvalet temizlemekten 24 ofisli, global,  200 kişilik bir operasyona sahip milyon Euro luk bir yapının patronluğuna giden yolculuğumu eğitimlerimde katılımcılarıma ilham versin diye anlatırım. Belki bir gün eğitim ya da seminerlerimde karşılaşırız. 
Vizyonum: Dokunabildiğim kadar insana dokunarak hep birlikte şu evrene ne kadar büyük bir potansiyel olduğumuzu göstermek.

Misyonum: Kişisel gelişim alanındaki deneyimim ve araştırmalarım ile oluşturduğum modeller, sistemler sayesinde insan gelişimi üzerine uluslarası çapta etki yaratmak.
İnançlarım: İnsan doğası gereği gördüğüne inanmayı  öğrenilmiş bir alışkanlık haline getirmiş olmamız ne acı. Ben gördüğümüze inanmak yerine, inandığımızı oluşturacak sonuçları üretebileceğimize inanıyorum.
Değerlerim: Aşk ve Açlık.. İnsan aşık olmalı, işine, eşine, ailesine ve yaşama.. İnsan aç olmalı, kazanmaya, edinmeye, mutlu etmeye, vermeye..
Davranışlarım: Tutku ile işimi yapmak, öğrenmek, yaşamı deneyimlemek, bu anda var olabilmek, spor yapmak, üretmek, geliştirmek…
Deneyimlerim konusunda mütevazi olamamJ
34 yaşındayım ancak 15 yıldır kişisel gelişim ve psikoloji ile uğraşıyorum. Cevabını aradığım soru; İnsan potansiyeli nereye kadar gidebilir?
Türkiye’ye kişisel gelişim konusunda karma eğitim modelini kazandırdım.

Yarım milyon kişinin hayatına video, audio ve canlı seminer ve eğitim programlarımla dokunabilmeyi başardım.
Avrupa’nın en kurumsal kişisel gelişim firmasının ( LIVCON) Ceo'luğunu yapmaktayım.
150 farklı eğitim programı tasarımladım.
10 bin sayfa eğitim materyali hazırladım.
NeuroLangSys İngilizce modelini geliştirdim.
Türkiye’deki kişisel gelişim profesyonellerinin %85’i geliştirdiğim bir çok gelişim modelini ve araçlarını kullanmakta.
12 ülkede Kişisel Gelişim eğitimleri verdim.
1998 den beri.. Deepack Chopra, John Grinder, Wyatt Woodsmall, Steven Covey, Anthony Robbins, Brian Tracy, Les Brown gibi isimlerle çalıştım.
Akademiye bakalım..
Mehmetİpkin İlköğretim okulu
Koç Vakfı Ortaokul 
Koç Vakfı Lisesi..
Westminster Klinik Psikoloji 
Fatih Üniversitesi: Felsefe Yüksek Lisans
Arel Üniversitesi: Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı, Yüksek lisans projem Türkiye'deki ilk Kanser hastaları üzerine Hipnoterapi uygulamalarını kapsamlı bir şekilde ele alan ve literatüre büyük katkısı olan bir çalışmadır. Bu çalışma ( Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı ) Sn. Doç. Dr. Rita Krespi tarafından Ulusal Hipnoz kongresinde bilimsel sunumlarda referans olarak kullanılmıştır. 
Şu aralar Psikoloji Doktorası yapıyorum..  Yolumuz kesiştiğinde görüşmek üzere..

Bu yıl, Türkiye'deki ilk Advanced Master Trainer programının tasarımı ve uygulamasını gerçekleştirmekteyiz. Bu eğitim sürecinde Kişisel gelişim ve terapi deki sanatsal çalışmaları bilimsel literatüre uyarlamak adına ve bilimsel araştırmalar yapan Kişisel Gelişim Bilim İnsanları yetiştirme konusunda çalışmalaırmız başlamıştır. Dünyada ilk defa Kişisel Gelişim üzerine bilimsel yaklaşacak bilim insanları yetiştirme sürecini gerçekleştirecek olmaktan gurur duyuyoruz.